Size Bir Telefon Kadar Yakınız
0 551 411 72 78

Google Görsel İçeriklerideki Teliflerin Önüne Geçmek İçin Resmi Görüntüle Seçeneğini Kaldırdı

18.02.2018
227 görüntülenme
Google Görsel İçeriklerideki Teliflerin Önüne Geçmek İçin Resmi Görüntüle Seçeneğini Kaldırdı

Bu ayın başlarında, Google ve Getty Images, Google görsellerde Getty görüntülerine izin verecek bir lisans anlaşması yaptığını açıkladı. Bu anlaşma sonucunda Google, siber korsanlığı aza indirgemek için görseller üzerinde bazı temel değişiklikler yapmayı kabul etti ve bunlardan ilki bugün hayata geçirildi.

Getty Images’a göre Google’ın görsellerinde film sitesi
korku filmleri
erotik filmler
fox tv canlı yer alan “görüntüle” seçeneği, gizlilik haklarını ihlal ediyor ve siber korsanlığa neden oluyordu. Bu sebeple Google’da arattığımız görsellerde çıkan “görüntüle” seçeneği artık kullanıma kapatıldı. Kapatıldı ama ne işe yarıyor diye soru akıllara geliyor. Her ne kadar görselleri görüntüle seçeneği kullanıma açık olmasa da görselin üzerinde sağa tıkladığımızda görseli yeni bir sekmede açmaya devam edebiliyoruz.

Google görsellerinde yapılan tek değişiklik bununla da bitmiyor. Resmi açıp sağa tıkladığımızda çıkan “resmi Google’da ara” ibaresi de artık mevcut değil. umraniye klima servisi
umraniye arac kiralama Ancak bu değişim, o kadar büyük değil. Görüntüyü arama çubuğuna sürükleyerek görüntü aramayı yapabileceksiniz ve Google, bir arama sonucuna tıkladığınızda ilgili resimleri hala görüntüleyecek.

Google’ın fotoğrafçıları korumak ve web sitelerine trafik çekmek için hayata geçirdiği bu uygulamadan sonraki hamlelerini ise merakla bekliyoruz. umraniye evden eve nakliyat

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.